Gennemsigtig paraply
149.00kr. Den oprindelige pris var: 149.00kr..134.00kr.Den aktuelle pris er: 134.00kr.. inkl. moms
Denne smukke klare paraply har et let transparent og elegant udseende, der uden tvivl passer til enhver garderobe.
Det er praktisk at man kan se ud uden at løfte blikket og få regn i ansigtet.
Denne type paraply er oplagt til særlige begivenheder som f.eks. bryllupper eller konfirmationer. Den gennemsigtige dug er oplagt til de udendørs billeder af f.eks. brudeparret, hvis regnen falder. Den sikrer et naturligt lys på hovedpersonerne og ikke mindst at hovedpersonerne forbliver tørre.
Metal skaft.
Hvidt håndtag.
Automatisk åbning.
Længde sammenslået: 82 cm
Diameter: 102 cm
Denne smukke glasklare paraply har et let transparent og elegant udseende, der uden tvivl passer til enhver garderobe.
Det er praktisk at man kan se ud uden at løfte blikket og få regn i ansigtet.
Nogle paraplyer kan være støvet af talkum, dette er for at beskytte plasten under transporten, og kan let aftørres med en fugtig klud.
Metal skaft.
Hvidt håndtag.
Automatisk åbning.
Længde sammenslået: 82 cm
Diameter: 100 cm
| Vægt | 0.400 kg |
|---|---|
| Størrelse | 82 × 92 cm |
| Farve | Gennemsigtig |
| Diameter | 102 cm |
| Længde | 83 cm |
| Vægt | 356 g |
| Dug materiale | Polyolefin Elastomer (POE) |
| Ribber | Metal |
| Stang | Metal |
| Antal paneler | 8 |
| Håndtag | Buet, Plastik |
| Åbnefunktion | Automatisk åben / manuel luk |
| Etui | Nej |
| Mærke | Falconetti |
Relaterede varer
Stor firkantet paraply
|
Sort Gul Lysegrøn |
Stormfighter – vindstød op til 100 km/t – mønstret
|
Blå/hvid |
ECO Klassisk paraply
|
Sort Grå Hvid Rød Mørkeblå |
Klassisk kompakt paraply
|
Sort Grå Rød Mørkeblå |
2-personers paraply
|
Sort Rød Mørkeblå |
Super letvægt rejse paraply – UV 50
|
Creme Beige Orange |
Gennemsigtig paraply – blomster
|
Gennemsigtig |
Klassisk golfparaply
|
Sort Lysegrå Mørkegrå Rød Orange Gul Grøn Blå Mørkeblå Lilla |
